| Accero a întrebat:

am o intrebare care ma macina adanc : Cineva, a fost apelat de numarul de telefon, din cosmote "0765417944" dar a ratat apelul, si necunoscand numarul a sunat.Straniul fapt este ca in timp ce suna telefonul se si taxa ca si cand s-ar purta o convorbire. Dupa aprox. 40 sec.un robot cu voce de femeie intra si spune si citez"Daca aveti o problema inchideti si sunati la 112" iar dupa, incepe gen robotul cosmote de la 1234 dar cu intrebari macabre gen:"daca ai piciorul drept rupt apasa 1" sau "daca ai stangul rupt apasa 2 " ect cu mainile capul si apoi am oprit eu din cauza necunostintei... daca cineva are informatii va rog sa postati aici. P.S: robotul vorbeste doar in cosmote, in Vodafone se opreste automat

14 răspunsuri:
| alin_9439 a răspuns:

Crede-ma nu e nimic ciudat sa fi sunat uite de ex ai tot vaz reclamele la tv care comunica cu nu stiu ce retea sa te ajute etc si cum are abonament e inregistrat intelegi? deci nimic ciudat, rau, sau or ce altceva un simplu mesaj de ajutor k?

| Accero explică (pentru alin_9439):

Mane... eu sper sa fie asa, serios dar daca ar fi un pic destepti ar scoate dracu mesajele astea

| alin_9439 a răspuns (pentru Accero):

A da pai te poti asigura de asta duncadute la frima lor si sa intrebi o angajata de acolo ce s-a intamplat si astfel o sa vezi ca nu-i nimic k?

| Accero explică (pentru alin_9439):

Ma ocup maine, ma duc la cosmote, la politie oriunde e nevoie ...ca persoana respectiva sa fie in siguranta

| Valutzzzu a răspuns:

Chiar e straniu. Ar putea sa-si schimbe numarul prietena ta.

| Accero explică (pentru Valutzzzu):

Frate abia l-a schimbat la abonament a dat si 100 lei sa in schimbe... oricum daca aflii ceva, oricce dai add la id : deadman978

| alin_9439 a răspuns (pentru Accero):

Frate ce e asa straniu fi matur sti doar ca mai sunt site sau chiar de la reta roboti pentru ajutor e ceva normal stai calm ca doar nu esti in filme pastreazati calmu si fi cat de serios poti fi + ca nici nu ai mai pirmit acele mesaje, robotul se stie clar dupa mesaje ca era ceva gen prim ajutor si ca poate fi mana cuiva care ar fi vrut sa rada apropo dc tie asa frica?

| Accero explică (pentru alin_9439):

Frate nu mi-e frica, daca mi se intampla mie ma amuza. dar ma tulbura ca nu stiu ce e... si ma gandesc sa nu fie ceva... adica hei e destul de ciudat

| allexxys a răspuns:

rolling on the floor))))) verry nice... incerc si eu:*

| Accero explică (pentru allexxys):

Incearca asteapta merge numai in cosmote si daca iti dai seama de cv... posteaza

| allexxys a răspuns (pentru Accero):

Am sunat sh tot imi da pe ocupatstraight face poate nu vr sa vb cu minetongue...

| NedeFcSb a răspuns:

Eu zic ca e chiar straniu.Si acel robot eu cred ca era persoana care a sunat laughing)(parerea mea)eu zic sa isi schimbe numarul sau sa contactati pe cineva mai priceputhappy:*

| mAkeR a răspuns:

Salut, chestia asta se intampla si mie cand sunt sunat de mama mea (locuieste in Spania). Apar niste numere ciudate de cosmote cu + in fata, iar cand apeles zice la fel cu 112. La inceput am crezut ca imi fac prietenii glume proaste, dar am inceput sa cred ca este din cauza retelei. Numerele alea redirectioneaza catre "urgente" nu stiu cum, dar este de la Cosmote. Nu-ti face griji!

| Accero explică (pentru mAkeR):

Hm... e posibil, eu caut sa aflu adevarul... big grinbig grinbig grin