| AndrEyYwTz a întrebat:

Am si eu o problema cu telu.Am un Samsung Galaxy Ace, si am avut o parola cand deblocam telefonul.
Dar nu stiu cum a ajuns telu meu in mana la un var si a tot bagat parola si a gresito.
Acm nu mai pot face nimic pe tel. Doar sa raspund la apeluri.
Cand dau sa deblochez telefonul zice sa bag Nume de utilizator ( e-mail) si parola de la contul meu google de pe tel.
Dar mi-am uitat contul.
Ma gandeam sa incerc sa bag contul google de pe alt telefon in telefonul meu. Oare merge daca e alta marca?
Daca nu... Cemi sugerati sa fac?
FUNDA!

4 răspunsuri:
| AlexElektro1987 a răspuns:

Mai simplu decat sa mergi la un magazin si sa dai bani ar fi sa ti-l resetezi de acasa pentru ca alta metoda sa il deblochezi nu exista! daca vrei sa ti-l resetezi acasa fara sa dai nici un ban lasa un raspuns la raspunsul meu si o sa iti spun cum sa ti-l deblochezi!

| AlexElektro1987 a răspuns:

Fii atent :
1.Inchizi telefonul
2.Scoti bateria din telefon
3. Pui bateria la loc si carcasa si tii apasat pe butoanele,, Home (cel din mijloc), tasta de unde dai volumul mai tare (nu de unde dai mai incet) si butonul de unde il deschizi. Pe toate le tii apasate in acelasi timp pana cand iti apare o imagine cu semnul android pe skateboard!
4.Iei degetele de pe butoane
5.Astepti cateva secunde
6.Din tasta de volum dai mai jos unde scrie,, FACTORY RESET" iar apoi apesi butonul de unde deschizi telefonul! Astepti pana cand se termina de resetat iar apoi o sa iti apara o introducere a telefonului cum iti aparea si cand l-ai cumparat! FUNDA?

| EuD a răspuns:

Mergi la un magazin de telefoane si zii sa-ti instaleze softu'. Costa 20 de lei (depinde de fiecare).Si eu l-am avut cu model si am uitat modelul dar un verisor a zis sa ma duc cu garantia de unde am achizitionat telefonul, dar o sa te coste pentru. ca e stricat din vina ta nu al lor.........Bafta
P.S-Scoate cardul si cartela mai intaihappy