| JokerMato a întrebat:

Când încerc să mă conectez la WiFi de pe telefon, LG Optimus L5, nu se conectează... Îmi scrie Obţinere adresă IP şi rămâne aşa... Ce aş putea face? Şi în plus am MegaBites şi când intru pe internet îmi zice că conexiunea e eşuată, Iar la Magazinul Play mă întreabă ceva despre un Cont Google.
Funda!

12 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ai router wi-fi în casă, sau la ce reţea wi-fi vrei să te conectezi?
Cel mai probabil, NU găseşte o reţea disponibilă...

Toate cele bune.

| JokerMato explică (pentru bursuc001):

E la mine în casă.La 10 cm de telefon.

| bursuc001 a răspuns (pentru JokerMato):

Posibil să fie o eroare de soft...

Eventual, şterge device-ul din lista de wi-fi, restartează telefonul ( îl închizi/deschizi ), apoi încearcă iar să găseşti router-ul respectiv.

Dacă nu reuşeşti, poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ) din Meniul telefonului, sau "hard reset" cu metodele explicate la linkul :
http://www.hard-reset.com/lg-optimus-l5-hard-reset.html

http://www.resettoo.com/hard-reset-lg-optimus-l5-e610

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

O seară plăcută.

| horia2012 a răspuns:

Din cate stiu, toate routere-le au parola. Daca nu ar avea, toti vecinii
s-ar putea conecta la tine. Uita-te pe spatele aparatului. Introdu parola exact asa cum e scrisa.

| JokerMato explică (pentru horia2012):

Am zis că nu are parola -_-

| mariansarivan a răspuns:

La magazinul play tr sa ai cont pe google de gmail iar la wifi incearca sa scrii parola cu litere mari

| JokerMato explică (pentru mariansarivan):

Nu am parolă la WiFi şi cont google am... Dacă s-ar conecta la internet m-aş loga pe google dar nu pot să intru pe net TT.TT

| mariansarivan a răspuns (pentru JokerMato):

Pai s-ar putea sa fie asta problema.ce router ai.

| JokerMato explică (pentru mariansarivan):

TP Link

| mariansarivan a răspuns:

S-ar putea sa poti sa te conectezi daca il configurezi cu ajutorul cd din cutia cu care l-ai cumparat si pune-i parola

| iulianeg a răspuns:

Asa face la toate retele wifi, sau doar la a ta?

| JokerMato explică (pentru iulianeg):

Nu am încercat decât la a mea...