| IuhasRazvan a întrebat:

Daca.mi fac root la telefon si dupa ii dau reset. Mai am garantia? funda!

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Prin reset nu pierzi garanția.

| CuriousStuff a răspuns:

Rootul la telefon se face deblocand bootloaderul. Asta e problema cu garantia. Bootloaderul e foarte greu sa-l blochezi inapoi odata deblocat. Adica in sensul in care sa nu mai ramana nicio urma ca ai facut ceva. Si dupa reset nu se intampla nimic. Nu iti blochezi bootloaderul cu reset. Poate pierzi rootul, dar nici asta nu e sigur.

| DenisIonut01 a răspuns:

Cu siguranta daca nu sti cum sa umbli o sa pierzi garantia. Deci nu umbla ca o pierzi.