| justU a întrebat:

Ieri seara am observat ca nu mai am semnal. Am pornit telefonul din nou, pus cartela in alt telefon, tot aceeasi problema...retea indisponibila. Am mers la un Orange shop si mi-au spus ca timp de 3 luni trebuie sa imi reincarc cartela cu 7 euro. Mi se pare dubioasa treaba asta, au mai patit si altii.

Si nu inteleg... cum daca incarci timp de 3 luni cu 7E cartela o sa-ti functioneze laughing

Alta solutie nu exista?

Răspuns Câştigător
| LadyMelian a răspuns:

Cred ca respectivul de la Orange e un idiot.Le-a picat reteaua sau au avut defectiune.Ai grija la sarlatani si nu pune botu la ce au zis ei.Nu exista sa iti incarci telefonul ca sa ai semnal.

| justU explică (pentru LadyMelian):

Azi am fost la un alt Orange shop cu problema si hop nici vorba de reincarcat sa-mi mearga cartela laughing Un anume domn din Slatina a dat din greseala numarul meu la Orange nu mai stiu pentru ce. si din aceasta cauza nu aveam eu semnal in Cluj, mi-au dat alta cartela fara sa platesc nimic.

11 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
In cazul in care ai depasit perioada de gratie, este nevoie sa faci o reincarcare pentru activarea numarului, iar daca nu te afli in aceasta situatie, este posibil ca SIM-ul sa fie defect.
Iti recomand sa mergi la un Orange Shop pentru a verifica despre ce situatie este vorba.
O zi buna,
Orange Helpers

| justU explică (pentru OrangeHelper):

Nu este nicio problema cu perioada de gratie, am fost la Orange si mi-au spus ca trebuie sa imi reincarc timp de 3 luni cartela cu 7E. Nu-mi dau seama ce legatura are asta cu semnalul. O sa mai merg inca la vreo 2 Orange shopuri sa vad daca tot asta o sa-mi zica.

| 0x11111051 a răspuns:

Te-au minciunit si ei, doreau sa eie mita.

Care este modelul telefonului? Ce ai facut cu el?

| justU explică (pentru 0x11111051):

Lg gt 405, nu am facut nimic cu el, pur si simplu m-am trezit ieri seara ca nu am semnal..am incercat sa sun si imi apare retea indisponibila. problema este ca am si 20E pe cartela. Mi-a spus d-soara ca o sa-mi ramana numarul si creditul actual daca incarc cu 7E timp de 3 luni, dar..nu stiu ce sa zic faza cu incarcatul este foarte dubioasa...

| 0x11111051 a răspuns (pentru justU):

Incearca sa il repornesti din nou. Daca problema persista cred ca este de la antena telefonului

| justU explică (pentru 0x11111051):

L-am oprit/ pornit, am pus cartela in alt telefon, aceeasi problema.

| 0x11111051 a răspuns (pentru justU):

Ai pus cartela in alt telefon? Si telefonul cela tot asa are ca si acesta? Tot nu prinde semnal?

| justU explică (pentru 0x11111051):

Da.

| 0x11111051 a răspuns (pentru justU):

Inseamna ca e din cauza cartelei.

| dulcica480 a răspuns:

Retea ocupata