| DaftPunk a întrebat:

Imi poate spune cineva cum trimit o melodie de pe un telefon android pe altul (prin bluetooth)?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Intra in Fisierele Mele si cauti folderul cu muzica.Nu in Muzica.Cand ai lista de melodii in fata alege-o sau alege pe care vrei, dai pe butonul din dreapta si Partajare.Acolo ai bluetooth.Asa este la mine.Samsung Galaxy.Tu nu ai spus ce telefon ai.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Deschideti ambii bluetooth. Apoi intri pe melodia respectiva dai la optiuni si trimitere prin bluetooth. Posibil sa ceara un cod.Introduce-ti acelasi cod amandoi si apoi Trimitere.

| DaftPunk explică (pentru darrio2007):

Mai multe detalii?

http://i.imgur.com/13gI9WR.png

| DaftPunk explică (pentru darrio2007):

Aia e!
Am un Allview P5.

| darrio2007 a răspuns (pentru DaftPunk):

Intra in Fisierele Mele si cauti folderul cu muzica.Nu in Muzica.Cand ai lista de melodii in fata alege-o sau alege pe care vrei, dai pe butonul din dreapta si Partajare.Acolo ai bluetooth.Asa este la mine.Samsung Galaxy.Tu nu ai spus ce telefon ai.

| stlucian a răspuns:

Ambele telefoane trebuie sa aiba conexiune prin bluetooth.Se pornesc conexiunile si se asteapta pana la identificarea aparatelor(de obicei numele e chiar tipul telefonului de contact "Nokia 6700"de ex. daca denumirea nu a fost schimbata de proprietar)Pot aparea mai multe conexiuni daca in preajma sunt mai multe telefoane cu bluetooth-ul activat.Se selecteaza conexiunea dorita apoi melodia/optiuni si transfer de date unde se alege prin bluetooth. Daca telefoanele au protectia activata se dezactiveaza sau se introduce codul cerut de telefon.

| stlucian a răspuns (pentru stlucian):

P.S.Telefonul care primeste trebuie sa dea "Accept" la trimiterea datelor big grin