| Adry05 a întrebat:

Imi tot apare o notificare de la wapp de ceva timp sa salvez ceva back up... Nu prea inteleg ce vrea notificarea aia, dar as vrea s-o fac sa nu mai apara fara a salva respectivele date. Ce pot face?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De acum si cele viitoare. O sa-ti mai apara.
Sau poti sa intri tu la setari si sa configurezi, asa :
Intra pe whatsup -> optiuni -> setari -> conversatii -> backup conversatie ->
1. salvati pe google drive si alegi optiunea care-ti convine
2. includeti si fisiere video ( si bifezi daca vrei )

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bakeup-ul salveaza datele de baza in telefonul tau. Conversatii, fisiere media etc. iar daca o sa-ti stergi contul sau dezinstalezi aplicatia cand o sa-ti faci iar cont cu numarul respectiv o sa te intrebe la inregistrare daca vrei sa recuperezi backup-ul, daca dai da o sa-ti apara conversatiile si datele media o sa le ai intr-un folder din telefon.

Cand mai apare poti sa apesi pe " niciodata " daca nu doresti sa iti fie salvate datele sau alegi alta varianta, cum ti se pare tie mai util.

| Adry05 explică (pentru anonim_4396):

Deci le salvez doar daca ma intereseaza pozele si mesajele din conversatiile de pana acum? Ok, daca reusesc sa dau de optiunea aia desi am incercat si n-am gasit-o o sa dau.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adry05):

De acum si cele viitoare. O sa-ti mai apara.
Sau poti sa intri tu la setari si sa configurezi, asa :
Intra pe whatsup -> optiuni -> setari -> conversatii -> backup conversatie ->
1. salvati pe google drive si alegi optiunea care-ti convine
2. includeti si fisiere video ( si bifezi daca vrei )

| dodoc a răspuns:

Hei un prieten a avut aceeasi problema:. CAnd apare, vezi ca te intreaba cand vrei sa faci urmatorul Back up. Ai acolo 3 variante, saptamanal. lunar. si niciodata. seleteaza niciodata si dai ok. si nu o sa mai apara.