| Dannyy91 a întrebat:

IOS vs Android vs Windows Phone

Care dintre ele si de ce?
Argumentati va rog raspunsurile, "nu ca ala e mai bun ca are mai multe aplicatii gratis"...etc
Pana acum am avut doar iOS si android, dar vreau si parerea voastra. Cel mai bun raspuns primeste funda!
Va multumesc

5 răspunsuri:
| YoshiFan a răspuns:

CLAR Android! Un sistem de operare open source (liber si gratuit), FOARTE personalizabil, aplicatiile nu trebuie luate numai din magazinul de aplicatii original, jocuri retro (emulatoare gratuite/cu plata foarte multe) si moderne.

| handmade534 a răspuns:

WP e mai stabil ca androidul, mai rapid, insa nu e asa customizabil, nu prea poti sa iti bagi nasul peste tot, ca la android.

| Valentin2919 a răspuns:

Eu, din Android m-am schimbat pe WP. Am facut acea schimbare cand mi-am dat seama ca nu ma prea joc pe telefon incat sa poate influenta cu ceva. Ei bine, schimbarea facuta este perfecta pentru mine. Am auzit ca nu sunt jocuri, desi poti gasi destule jocuri populare de pe andorid si iOS. Windows'ul este un sistem foarte stabil, cu viteza de internet extrem de buna, plus calitatea produselor de la Nokia. Deci, eu merg clar cu WP.

| Zamfir54 a răspuns:

IOS clar! Nici nu mai avea rost sa intrebi... big grin