| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a întrebat:

La ce pot să folosesc un card de memorie. Am card de memorie în telefon și nu l-am folosit încă.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Desemneaza-l ca prima memorie si softurile, pozele, etc se vor instala pe el. Astfel telefonul va functiona mai bine. Citeste aici: http://bit.ly/2O2uLFv

| Lioana a răspuns:

E util in cazul in care memoria telefonului se umple si nu mai ai loc sa stochezi date: aplicatii, poze, muzica, video-uri. In acest caz cardul de memorie iti ofera spatiu suplimentar de stocare pentru acestea.

| RobertMoon a răspuns:

Muti fotografiile, muzica din telefon pe el ca sa nu încarci memoria telefonului.