| Marius232323 a întrebat:

La toate modelele Samsung Galaxy S7 edge apare problema cu dunga roz pe ecran? Vreau mai multe informatii.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

La aproape orice telefon (dar si pe alte display-uri) pot aparea astfel de probleme, in timpul miscarii /transportului.
Doar display-urile lipite de aparat /carcasa nu se poate deplasa (aluneca), cum sunt iPhon-urile, dar tocmai acesta e cauza ca au preturile atat de ridicate.
Orice lucru bine facut costa mai mult.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Depinde de ce noroc ai, eu stiam ca cu note 7 au avut ceva probleme parca

Bula
| Bula a răspuns:

Este problema de display sau circuitele electronice aferente.
Daca este deranjant, du-l la un service, poate este doar o problema de contact.

| Marius232323 explică (pentru Bula):

Vreau sa imi cumpar si sunt curios daca la toate telefoanele de acest model apare problema asta?

| Marius232323 explică (pentru Bula):

Intrebam fiidnca am vazut aceea problema cu dunga roz la majoritatea s7 edge.

| Bula a răspuns (pentru Marius232323):

Daca te referi la o dunga subtire chiar in mijlocul ecranului, aceea poate fi cauzata de o usoara deplasare la intalnirea placilor de display, daca este montat din mai multe bucati.
Astfel de dunga am intalnit mai ales la ecrane mai mari, dar aparate mai ieftine, Producatorul prefera sa monteze doua ecrane mai mici (mai ieftine) decat unul mare, dintr-o bucata, mai costisitoare.

| Marius232323 explică (pentru Bula):

Https://playtech.ro/......-pe-ecran/ la asta ma refer.

| Bula a răspuns (pentru Marius232323):

Dupa parerea mea este ceva problema de proiectare, care afecteaza circuitele aferente displayului.
Daca telefonul este inca in garantie, trimite-l urgent inapoi '

| Bula a răspuns (pentru Marius232323):

La aproape orice telefon (dar si pe alte display-uri) pot aparea astfel de probleme, in timpul miscarii /transportului.
Doar display-urile lipite de aparat /carcasa nu se poate deplasa (aluneca), cum sunt iPhon-urile, dar tocmai acesta e cauza ca au preturile atat de ridicate.
Orice lucru bine facut costa mai mult.