| Coman_Alexandru_2000 a întrebat:

Merita Iphone 5/5s cumparat in 2017? Sau daca nu.un model sub 600lei Second-Hand cu un desing la fel de atractiv si specificatii.Mersii.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar daca pare ca difera doar acel slaughing, 5 si respectiv 5s sunt foarte diferite.
5s-ul este exact la fel ca un 6, doar un design diferit si mici diferente interne.
Eu iti recomand cu toata increderea un iPhone 5s(nou de preferat), merge excelent si calitatea pozelor e foarte buna.

| Pool77 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum sa fie exact ca un 6?
6 are componente mult mai noi, la fel si TouchID-ul mai performant.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pool77):

Eu n am gasit nicio diferentca considerabila care sa merite diferenta de pret(iphone 6 16 gb parca costa undeva la 22 milioane, nu sunt foarte sigur, si iphone 5s 13).

| Pool77 a răspuns (pentru anonim_4396):

Diferenta de pret o constituie si vechimea.
5s are aproape 4 ani, logic sa-i scada pretul nu?
Ce este mai nou la iPhone 6, dupa cum am spus si mai sus TouchID-ul, procesorul si camera este un pic imbunutatia.
In rest, sunt aceleasi lucruri.

5 răspunsuri:
| OnePiece a răspuns:

Nu, nu merita. iPhone 5 si 5s sunt ambele mai scumpe decat Huawei P8 lite de exemplu, desi modelul de la Huawei da de pamant cu ele pe unde le prinde. Si sunt modele mai performante decat P8 lite, de exemplu Xiaomi Redmi 3s si Mi 4c, mai ales daca prinzi unul fara soft de China.

| WxRo a răspuns:

Nu merita
p9 lite sh, honor 7 lite sh, redmi 3s nou, mi 4c nou