| Crissiks12 a întrebat:

Merita sa cumpar telefoane de la amanet, ce ar costa intre 1.000 si 1.500 lei?
Dau funda

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Pocophone, in acest caz, are 6 ram, 128gb stocare plus posibilitate de microsd.
Procesorul e Snapdragon 845, deci are o potență bestială.
Camera e bună. In plus te lasă să instalezi GCam apk, fără să fie nevoie de root. GCam e softul de la camera telefoanelor Pixel, cele mai bine cotate in softul foto. Și calitatea pozelor e ok.
Eu cred că indeplinește cerințele tale.

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

La 1500 poți cumpăra un pocophone f1 6 ram 128gb stocare.
Daca nu ești unul din fraierii ce vor să aibă un iphone de mâna a treia, cred că e o intrebare ce nu are sens.

| Crissiks12 explică (pentru gelu1970):

Logica că nu vreau iPhone, dar as vrea ceva cu un proces bun, stocare decentă (peste 64 de GB + 128 care îi adaug eu) și camera e subiectul important

| gelu1970 a răspuns (pentru Crissiks12):

Pocophone, in acest caz, are 6 ram, 128gb stocare plus posibilitate de microsd.
Procesorul e Snapdragon 845, deci are o potență bestială.
Camera e bună. In plus te lasă să instalezi GCam apk, fără să fie nevoie de root. GCam e softul de la camera telefoanelor Pixel, cele mai bine cotate in softul foto. Și calitatea pozelor e ok.
Eu cred că indeplinește cerințele tale.

| Romeo44 a răspuns:

Din ce am inteles, la amanet vei primi foarte putini bani pentru electronice(1-2 milioane maxim)...Ideea amanetelor este sa iti "imprumute" bani, iar bunurile tale sunt asigurarea ca ei isi iau banii inapoi. In caz ca tu nu revi pentru bunuri, ei le vand cu pretul de piata(la sh ofc). Deci nu te astepta sa iti dea prea multe pentru un telefon...

| Ada4566 a răspuns:

Nu știu, dar exista telefoane bune la pretul mentionat. De ce sa te riști?