Întrebare recomandată | vavitza a întrebat:

Mi-am cumparat acum o saptamana un telefon Samsung Galaxy Trend Lite GT-S7390. La inceput mi-a mers wi-fi ul dar cred ca am umblat undeva sau am dereglat ceva in el la wi-fi ca acum se conecteaza la wi-fi dar nu pot intra pe nici o pagina de internet, se incarca mult si pe urma imi spune ca e eroare de retea. Cum as putea sa fac sa isi revina wi-fi fara sa afectez vreun program al telefonului (sau sa il stric)? Sau pot reseta cumva telefonul din meniul lui ( sa revina la setarile ce le avea cand l-am cumparat)? Stie cineva cum? Este in limba romana telefonul si va rog sa ma ajute cineva, dau funda.

Răspuns Câştigător
| razvan150596 a răspuns:

Salut!, detin si eu acest model de telefon, nu imi pot da seama din ce cauza iti face figuri wi-fi, dar daca vrei sa il resetezi te-as putea ajuta :
1.inchizi telefonul
2. apesi : butonul de volum +, butonul de blocare, butonul din mijloc deodata cand il repornesti.
3. si dupa ti se va incarca optiuni de la android, sa il resetezi si mai multe setari are acolo sper ca te-am ajutat o zi frumoasa in continuare!

| vavitza explică (pentru razvan150596):

Iti multumesc mult pentru raspuns dar inainte as vrea sa te intreb ca daca il resetez nu ii modific vreun program ceva din el sau ceva? Imi este teama sa nu il stric ceva de genu.

| razvan150596 a răspuns (pentru vavitza):

Cu placere! nu ai de ce sa te temi nu se va strica nimica, el daca doresti sa il resetezi se reseteaza inapoi si va fi din nou cu setarile ca si din ziua cand l-ai cumparat

| vavitza explică (pentru razvan150596):

L-am resetat dar este tot la fel. Activez wi-fi si imi scrie pe ecran ca este conectat la reteaua respectiva. Ies de aici si intru pe google sau pe you tube si se tot incarca pana imi spune ca pagina accesata nu e disponibila sau uneori mi se mai deconecteaza wi-fi ul singur odata fiind semnal foarte puternic si apoi imi spune ca conexiunea e prea slaba si se deconecteaza. Nu m-as ingrijora daca as putea accesa macar o pagina de internet ceva si apoi sa se deconecteze, dar in cazul meu nu pot accesa nici o pagina macar. Ai vreo idee de ce?

| razvan150596 a răspuns (pentru vavitza):

Habar nu am, de cand il am eu acelasi model nu am patit asa ceva... si cu nici unu dintre alte telefone pe care le-am avut, nu am idee ce poate fii sad

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Il poti duce la magazinul de unde l-ai cumparat sa te ajute un angajat. Poate are multe cookies, istorial plin sau altceva. Vezi si manualul pentru mai multe info pentru restabilirea sistemului telefonic

| mgtow a răspuns:

De la setari wifi bagi iar parola routerului tau si va intra.

| K0sti a răspuns:

Vezi ca esti pe alta retea, nu a ta!

| ReDoNe2910 a răspuns (pentru K0sti):

Mama ce ra$pun$ eficient...laughing

| K0sti a răspuns (pentru ReDoNe2910):

De ce crezi ca nu e eficient? Eu de exemplu asa am patit si nu stiam ce are de nu puteam sa intru pe Google! Eram conectat la reteau unui vecin! I-am dat sa uite toate retelele, dupa care a mers! Deci ce zici, e sau nu eficient?

| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Probabil trebuie setat, poate chiar curatita istoria... dar nu cred ca l-ar deranja chiar daca ar avea istoria mai incarcata...

| rapp2020 a răspuns:

Poate e o problema cu routeru eu am mai patit

| ZeXcKEReS a răspuns:

Urmeaza acescti pasi pentru a reseta telefonul https://www.youtube.com/watch?v=PB_dr8ac_60

| McFly a răspuns:

La samsunguri e foarte simplu mai intai daca vrei sa salvezi datele ii faci un back-up gasesti programele bune pe google play. dupa ce ii faci back-upul inchizi normal telefonul.tii apasat butonul de volum in sus, butonul de home, si butonul power DEODATA.o sa iti apara ca si un bios.acolo ai optiunea format wipe, format data facotry data.din butoanele de la volum poti schima sus sau jos. apesi pe format data si ii dai factory reset.ca sa selectezi apesi pe buton power, adica ok.si se v-a reseta. sper ca te-am ajutat.

| andyfcsb2015 a răspuns:

Reseteaza telefonul

| YouRun a răspuns:

Lol!
asta-i tot ce trebuie sa faci sa zici
LOL!

| ValeriaLukianova a răspuns:

Hi! You can traducers in english? I'm ukrainer but talk english. Thnak you!

| vavitza explică (pentru ValeriaLukianova):

It is much to be translated into English, but you can translate with Google Translate.

| ValeriaLukianova a răspuns (pentru vavitza):

Ok! You talk very good! Thank you so much Vavitza happy!

| vavitza explică (pentru ValeriaLukianova):

With pleasure ValeriaLukianova!