| AlexGtan a întrebat:

Mi se descarca bateria de la s6 foarte repede, este nou, l-am cumparat ieri, am economisire baterie, si singurele lucruri pe care le am activate sunt date mobile si atat.
Un aprox. este de 40% intr-o ora.
Si de la 15% se descarca foarte rapid la 0%.

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Nu ai ce sa faci.
Telefonul asta e un fail total. Dacă te uiți la eMAG la recenzii o sa vezi ca 90% se plâng de baterie. Și eu mi-am luat teapa dar am scăpat repede de el. Te sfătuiesc și pe tine sa faci la fel.
Dacă intrii la setari o sa vezi ca la utilizate baterie sunt pe primele locuri: stare de veghe, sistem Android, dispozitiv in repaus. Pe astea nu le găsești la alte telefoane. Nu știu ce a fost in capul lor când l-au făcut.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Adică te ține o zi/două?

| Ionut231312 a răspuns:

Si intrebarea este? Avand in vedere cele spuse de tine, schimba bateria, sau daca spui ca este nou du-te cu el la garantie.

| AlexGtan explică:

Update: probabil este o problema de la informatiile bateriei, pentru ca de la 0% s-a transformat la 7% instant. Exista vreo solutie?

| FelixKGB a răspuns:

Garantie? Daca nu. trebuie schimbata bateria si daca se si incinge e si mai nasol pentru ca strica si procesorul. Preferabil ar fi daca nu il ai in garantie ar fi bine sa l duci la un service GSM sa ti schimbe bateria dar daca nu ai doua maini stangi >big grin poti gasi pe internet cum se schimba si stiu sigur ca nu sunt scumpe bateriile. Bafta!

| Anonim1772 a răspuns:

Du te de unde ai luat telefonul cu garantia lui si le spui ca ai o problema cu bateria si sa o schimbe