| brasdssss a întrebat:

Mi-am cumparat un Samsung A71 si bateria se descarca mai rapid decat ar trebui..peste tot vad ca tine foarte mult, dar pe mine nu ma tine. Oare de ce? Am setat totul pe minim, nu am nimic care consuma pentru ca am facut setupul recomandat pentru economisire baterie

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Batmanel a răspuns:

Dai pe orice aplicatii nu folosesti in parte si blocheaza folosirea datelor si rularea in background a acestora. Asemenea Medium power mode permanent, cu limitare la cpu (asta inchide si multe miscari intrusive ale producatorului cum ar fi verificarea periodica a locatiei device-ului) Foloseste modul Noaptea (tema neagra) si nu lasa aplicatii deschise pe fundal, inchidele cum le parasesti.

| Batmanel a răspuns:

Am uitat sa mentionez de Locatia GPS, care consuma bateria vazand ci ochii, daca nu folosesti maps pentru o ruta, sa ramana dezactivat. La fel si bluetooth/nfc daca nu le folosesti.