| Satyr666 a întrebat:

Neata TPU. Am tel Samsung Galaxy Y, mi-am activat o optiune de 5 euro cu net inclus, cand pe colo nu merge internetu straight face. Am intrat pe orange.ro la servicii... mi-a aparut pe telefon ceva configuratii setari, am rezolvat-o, dar tot nu merge netu straight face Un ajutor? [dau funda]

5 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Daca te-ai asigurat ca setarile telefonului sunt corecte, iti recomand sa suni gratuit la 408 (Serviciul de data Orange) pentru verificari suplimentare asupra serviciilor de date pe cartela ta.

O zi buna,
Orange Helper

| Satyr666 explică (pentru OrangeHelper):

Am facut ce mi-a zis si nimic straight face. am intrat pe orange.ro la servicii mi-am trimis configuratiile pe tel. am intrat pe tel la configuratii mi-a scris [finalizat] si nici asa nu merge, si am dat restart la telefon straight face

| CristianCRS a răspuns:

In primul rand suni gratuit la 333 si o sa primesti mai multe mesaje, printre care in unul scrie cati MB ai disponibili, apoi intrii http://www.orange.ro/setari-telefoane/ scrii numarul de telefon, Alegi modelul telefonului tau si la Pasul 3 ai Orange Internet click pe -> Trimite setarea.O sa primesti setarile pe telefon, dai un restart la telefon si ar trebui sa mearga. Daca nu, intri la setari, apoi la Wirelles and networks sau ceva de genul si apoi ultima optiune de jos retele mobile sau network connections Ai optiunea Acces points names sau Numele punctelor de acces intrii acolo si te asiguri sa ai bifat Orange RO internet, restart la telefon de data asta ar trebui sa mearga. Dar de fiecare data cand vrei sa folosesti internetul de pe cartela trebuie sa te asiguri ca ai conexiunea de date activa pe asta o activezi /dezactivezi la Settings(setari)->> Wirelles network(retele wirelles)->>Mobile networks (retele mobile)--> Bifezi optiunea Active data(date activate). Sigur trebuie sa functioneze. Succes.

| Satyr666 explică (pentru CristianCRS):

Nope, nu merge happy si am incercat ce mi-ai zis

| gabix55 a răspuns:

Descarcati de pe Orange optiuniile pentru internet si poate merge nu stiu incearca