| Kevlar11 a întrebat:

Nu am pot decide intre Htc One si Galaxy S4, as vrea cat mai multe informatii, mai ales de la cei ce detin telefonul.
Ma intereseaza in special : Cat de mult tine bateria pe fiecare ( de obicei eu folosesc telefonul : 2 ore de ascultat muzica la casti, 1-2 ore youtube / browsing si eventual 1 ora de gaming, as dori sa stiu daca bateria de la HTC m-ar tine destul.
Ma mai intereseaza : gaming performance, display, daca cu ajutorul functie de mutare a app pe card 16gb pe s4 sunt de ajuns. Doresc orice fel de informatie. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| MembruSeniorTPU a răspuns:

Pe pagina de mai jos gasesti o comparatie intre cele doua telefoane.

http://lumeadigitala.ro/Samsung-Galaxy-S4-sau-HTC-One-Greu-de-ales

3 răspunsuri:
| HighDefinition a răspuns:

Iti recomand S4.
Procesor:
Samsung Galaxy are "1.9 GHz" iar Htc One are "1.4 GHz".
Dimensiuni: Samsung Galay S4 are dimensiuni de "69.8 x 136.6 x 7.9" iar Htc One de "63.2 x 32 x 9.25".
Memorie RAM: Samsung Galaxy S4 are "2 GB Ram" iar Htc One are "1 GB Ram".
Memorie Interna: Ambele telefoane ai 16 GB.
Display: Samsung Galaxy S4 are 5 inch iar Htc One are 4.3.

Singurul dezavantaj este ca Samsung Galaxy S4 este mai greu cu 8 grame decat HTC dar nu cred ca deranjeaza.

Nu stiu daca iti apara si tie, dar uitate mai detaliat: http://www.emag.ro/compare/93

| Kevlar11 explică (pentru HighDefinition):

Cred ca nu vorbim despre acelasi model de HTC : http://www.emag.ro/......D92CVBBBM/

| HighDefinition a răspuns (pentru Kevlar11):

Dap
Atunci cumpara HTC este mult mai performant.
Fa o comparatie pe eMAG.