| JosePpPp a întrebat:

Nu mai primesc mesajele! Am un xperia x10 mini si de 2 zile nu mai pot primi mesajele. De trimis pot dar de primit nu. Am verificat si centrul de mesaje si este ok. Ce poate fi?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ai trecut de pe o retea pe alta?

| dannyel86 a răspuns:

In general, mesajale nu mai ajung ca urmare a umplerii spatiului care le-a fost destinat pe memoria dispozitivului.
Ca proceduri simple, sterge mesajele pe care nu doresti sa le mai pastrezi, inchide dispozitivul si scoate-i acumulatorul, apoi pune totul la loc si reincearca primirea de mesaje.
Daca dispozitivul e conectat la net, nu este exclusa infectia cu un virus, care sa blocheze primirea de mesaje.

| JosePpPp explică (pentru dannyel86):

Facute toate acestea dinainte. Fara rezultat

| dannyel86 a răspuns (pentru JosePpPp):

Ai putea reseta dispozitivul, pentru a reveni la optiunile din fabrica si pentru a te putea lamuri daca e vorba de eroare software sau aparatul are si probleme hardware, pe care le poti rezolva la un service.

| stlucian a răspuns:

Sterge mesajele vechi