| Fabio_Fabio_1992 a întrebat:

Nu stiu ce sa aleg, ori Huawei P9 lite sau Samsung Galaxy J7 ) 2016), voi ce model ati alege in locul meu? E grea decizie!

10 răspunsuri:
| OnePiece a răspuns:

P9 lite e mai bun.

Scoate performante mai bune in jocuri, are camera frontala mai buna, interfata care nu incetineste asa rau ca TouchWizul de la Samsung si va primi Android N.

Huawei ofera telefoane mai bune ca Samsung la mid-range si buget.

| Pool77 a răspuns (pentru OnePiece):

E bine, daca si noul Touch Wizz incetineste, esti si tu paralel.

| OnePiece a răspuns (pentru Pool77):

Eu am umblat pe A5 2016. Stiu ce vorbesc.

| Pool77 a răspuns (pentru OnePiece):

Hai ma serios?
Am testat 3 modele, plus la una i-am facut root.
Nici una, repet nici una n-avea lag. Ca pe ce ai umblat tu nu stiu, dar noul TW e splendid.

| OnePiece a răspuns (pentru Pool77):

Pe ce modele ai umblat?

P.S. Daca tot vrei Samsung mai pune niste bani si ia C5.

| Pool77 a răspuns (pentru OnePiece):

Vezi ca C5 e alta mancare de peste, e peste categoria A.
Note>S>C>A>J si de aici vin Trend Lite etc.
Am umblat pe A5 2016, 32GB.

| KanezuY a răspuns:

J7!

| OMEGALIN a răspuns:

Nu-s asa priceput la telefoane dar stiu vreo doua lucruri si iti recomand Samsung happy
Si lasand parerile si preferintele personale, iti dau si exemple:
Fratele meu are Samsung daca nu chiar asa ceva asemanator, nu are grija deloc de el, l-a scapat pe jos de multe ori dar telefonul n-are nimic, abia daca s-a zgariat putin
In schimb am si o verisoara ce are un Huawei, la vreo 2 luni dupa ce l-a luat a avut probleme cu bateria, s-a spart ecranul dupa ce a cazut din pat, deci relativ de la o inaltime mica.
Deci Samsung de asemenea au si rezistenta mai buna, pe langa asta consider ca au si performanta mai buna si un aspect mai atractiv happy
Dar in orice caz, decizia finala iti apartie happy

| Omis a răspuns:

Din punctul meu de vedere, Samsung. Mi se par, daca nu cele mai bune, printre cele mai bune telefoane.

| 123456Anonim123456 a răspuns:

Eu iti recomand Samsung galaxy J7, telefoanele Huawei se strica repede nu tin, mai mult de o luna sau doua, asa ca doar iti risipesti banii.