| OmuFoarfeca a întrebat:

O prietena si-a pierdut iphonu-l 4s si s-a dus si la politie cu imei-ul dar tot n-a fost gasit, citisem undeva ca daca i se reseteaza toate setarile un iphone nu mai poate fi gasit este asa? si daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi cum sa-l gasim...

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Şi de asta nu e bine să dai căruţă de bani pe un smartphone...

| Ionait a răspuns:

Cei de la Apple nu au un control panel cum au cei de la Samsung?

Cei de la Samsung au un control panel prin intermediul carora poti gasi telefonul, reseta la setarile din fabrica, poti folosi camera video/foto pentru a face fotografii. Toate acestea in caz ca ti-a fost furat. Trebuie sa aiba si Apple un astfel de serviciu.

| Allinn a răspuns:

Pai...il poti gasi dupa cartela, cartel are un CIP si trebuie sa te duci la cei de la care ai abonamenutl / cartela (Ex. Orange, Cosmote) Si spui problema si ei te vor ajuta. Sper ca ti-am fost de folos! Funda?happy

| OmuFoarfeca explică (pentru Allinn):

Dar daca cel care la gasit a scos cartela atunci ce face?

| Allinn a răspuns (pentru OmuFoarfeca):

Si ea de unde a cumparat telefonul? Sau l-a primit?

| Allinn a răspuns:

Fii sigura ca primul lucru care-l face cand vede telefonul laughing il duce la amanet nu se ocupa cu scosul cartelei

| OmuFoarfeca explică (pentru Allinn):

Nu stiu si sunt sigur nu sigura. Oricum l-a pierdut de 2 saptamani nu cred ca mai poate face ceva...