| GeorgeDumitru a întrebat:

Oare o sa fie adaugat Android 9 pe Samsung galaxy A5 2017? Pe J7 este deja

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din păcate A5 2017 nu primește nici o actualizare de sistem pentru Android 9 Pie.

Vezi lista completă anunțată încă de anul trecut

https://www.androidro.ro/......oid-9-pie/

| Bizon95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am Samsung s8+ si nu am primit update, insa intr-adevar e o versiune mai exotica, de China, chiar daca am luat-o binemercic in RO de la un magazin partener EMag
iar apoi am dezactivat update
NU vreau update la Android 9 din doua motive:
1. Samsung-ul are probleme cu software, mai bine stai pe unul mai vechi care merge decat sa te risti
2. MAI ALES, Android 9 e o tampenie, au ASCUNS pur si simplu chestii care eu le folosesc in mod curent, cum ar fi "always sleeping apps", chestie care NU mai e in meniuri, ci o gasesti NUMAI cu search

1 răspuns: