| ღLaviღ a întrebat:

Pot sa folosesc un micro sim la un telefon caruia ii trebuie un sim normal lipindu-i portiunea care i-a fost taiata?

1 răspuns:
| ionutzz223 a răspuns:

Buna!
Da o poti folosi si fara sa o lipesti dar depinde de ce tip de locas ai pentru cartela sim.
Daca ai ceva de genul:http://www.cpkb.org/wiki/Nokia_2730_classic_pinout o sa poti fara sa o lipesti.
Dar o solutie ca sa nu te m-ai chinui mergi la un magazin Orange si le spui sa iti transfere nr tau de telefon actual pe o alta cartele netaiata.
Bafta!