| tzze a întrebat:

Recent mi-am scapat telefonul Samsung Galaxy S4 pe jos, nu a patit nimic ecranul insa marginea cromata este destul de zgariata (mai ales in partea de jos). La primele cautari pe net am gasit ca reparatia m-ar costa in jur de 800 lei la un service autorizat (schimband tot din zona respectiva). Acum stau si ma gandesc, daca ma duc la un service neautorizat ce sanse sunt sa nu pierd garantia? Telefonul nu are nici o luna, si sincer l-am prins la pret bun, daca mai pun 800 lei imi mai luam la vremea aia inca un telefon happy

Răspuns Câştigător
| express11 a răspuns:

Oricum platesti reparatia lui si la garantie, pentru ca tu l-ai lovit.si partea aia, este sasiul telefonului pe care se prind toate piesele.de aceea costa sa de mult.deci desface tot de pe sasiul lui si pune pe altul nou.

| tzze explică (pentru express11):

Stiu ca si la garantie tot eu platesc, doar ca un service neautorizat ia mai putin pe repartatie, de aia eram "in ceata" cu ce sa fac. Multumesc frumos oricum pentru raspuns big grin

3 răspunsuri:
| cfrtriaj a răspuns:

Salut.de ce sa dai banii pe o zgrietura.rad colegele de tine? mai bine cumperi o husa cu silicon sau cum se poarta acum husele cu animale si urechi mari sau orice care iese din husa ca efect funny

| tzze explică (pentru cfrtriaj):

E vorba ca nu imi place mie cum se vede, mai ales ca e "sarit" din linia metalica. Adica daca voiam un telefonul usor zgariat luam direct second-hand. Asa, fiind nou ma doare sufletul sa ma uit la zgarietura. O sa ma orientez spre o husa in cele din urma. Multumesc oricum pentru opinie happy