| GhitaAndrei2000 a întrebat:

S21 ultra sau iphone 13 simplu? Voi ce ați alege?

9 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

NU as alege Apple in vecii vecilor Amin
numai pentru ca ma simt handicapat ca nu am buton de back, e mai mult decat suficient

totusi, TOTUSI, si samsugi, mananca rahat in ultima vreme, cu preturi NESIMTITE, pentru telefoane AMARATE (S21 a fost MAI SLAB decat S20 si totusi a fost, MULT MAI SCUMP)

| Legion7X a răspuns:

Android vs ios. Sincer nu știu daca merită. Depinde Cam cât timp ții un telefon? Androiul este mult mai universal in utilizare. Iphone mult mai securizat. Nu stiu cum este cu melodiile descarcarile rapide sau cu diferite chestii fară multi pași.

| 1997onur a răspuns:

Ia-l pe care țil dorești cu adevarat.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. Personal as merge pe Iphone 13 ( mentionez ca eu folosesc Oneplus de 6 ani). Acum IOS ofera destul de multa libertate dar ramane la fel de optimizat. Dupa, Samsung deja are 1 an vechime pe piata si folosesc precosul lor care e depasit putin din ziua de cand o iesit. Bateria la iphone 13 e foarte buna acum deci nici ala nu mai e minus. In legatura cu camerele, Samsungu are mai multe smecheri dar la Video Apple conduce detajat si in opinea expertilor e o camera mai fiabila. Ce vreau sa spun cu asta este Ca Iphone 13 o sa scoata mereu poze de minim nota 8-9, in timp ce Samsungu o mai poate sa scoata poze mai bune dar o si poate da in bara.

| literallythesamebruh a răspuns:

Depinde dacă ești fan Android sau Apple. Nu as merge pe S21 din cauza procesorului,iar pe iPhone nu aș merge din cauza soft-ului limitat. În orice caz, ceva mai ieftin este mai ok, telefonul nu este ceva în care să investești enorm. Dar, cum s-a mai zis, poți încerca și ceva de la Xiaomi sau Oppo. Samsung îți recomand doar dacă alegi ceva cu procesor Snapdragon.

| GhitaAndrei2000 explică (pentru literallythesamebruh):

Diferențele sunt minime între procesoare, as alege Samsung pentru camere, ecran și libertatea de a face tot ce vreau pe el.

| KR0N5TADT a răspuns:

Nici unul. Sunt mult supraevaluate și... cam atât am avut de zis.

| Eduard34578 a răspuns:

Eu am iphone 13 simplu, foloseam Samsung de 8 ani si pot spune ca e o diferenta de la cer la pamant, iti recomand 13 sau 13 pro