| Alexa412 a întrebat:

Ce preferati Nokia Lumia 625 sau Allview X2 Soul? happy
Argumentati.

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Allview X2 Soul deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5438&idPhone2=6379

Toate cele bune!

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Totuşi, DEZAVANTAJUL major este faptul că Allview X2 Soul NU are slot pentru SDcard de memorie externă sad

De asemenea, eu NU prea agreez telefoanele cu Microsoft Windows Phone - sunt foarte PUŢINE aplicaţii/jocuri pentru acestea sad

| OnuOnulică a răspuns:

Nokia Lumia 625 în mod clar. Nu-ți recomand de nici un fel Allview.

| Eastwood a răspuns:

Salut!
Allview X2 Soul este mult mai bun decat Nokia Lumia 625 din toate punctele de vedere. Poti vedea aici diferentele : http://gsmversus.com/allview-x2-soul/nokia-lumia-625/

| Alexa412 explică:

Mda...intr adevăr Allview X2 Soul este mai performant...dar bateria acestuia este de c**** happy scuzați-mi modul de exprimare laughing

| Drc_Onutza_1994 a răspuns:

Zic că este cel mai bun Allview X2 Soul, pentru că face poze bune, are 2 GB Ram. Este super performat, loc ai cât vrei, nu îți ajunge, nu-i problema îți pui un card micro sd si ai loc destul. Dacă vrei să ți-l cumperi, poartă-l cu husă. Nu vrei ca după ceva timp să ți se spargă spatele telefonului. În comparație cu Nokia Lumia 625, Allview este mai bun, pentru că este mai performat si cu Windows Phone este cam plictisitor si nu prea ai ce face. În plus, Androidul este mai bun pentru că, din el poți să îl rootezi, poți să faci cameră de supravechere, este mai ieftin, poti sa îi schimbi sistemul de operare.