| DaKKaR21 a întrebat:

Sal tpu.De ce cand imi conectez la usb telefonul meu Nokia Lumia 520 la PC nu mi-l recunoaste? adica sa pun muzica,filme etc, pe si nu pot nu mi-l recunoaste.Am windows xp sp2 upgradat la sp3. Poate trebuie un driver sau ceva.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| ExXxTxAxSxYx a răspuns:

Descarca pe telefon,,Cititor de ecran,, mi s-a intamplat si mie, va merge! Daca til citea si nu til mai citeste asteapta in medie de o zi si va fi totul ok, la mine s-a rezolvat bafta, sper ca te-am ajutat!

| DaKKaR21 explică (pentru ExXxTxAxSxYx):

Bine dar de unde il descarc?

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Conectezi cablul de date USB la telefon apoi la Pc, Windows-ul ar TREBUI să detecteze automat telefonul, apoi intri în "Computerul meu" şi acolo ar trebui să apară telefonul sub formă de dispozitiv extern detaşabil.

Dacă îl găseşti în "My Computer" şi/sau dacă îl detectează automat, atunci este ok.

"1. Conectați telefonul la un computer compatibil prin intermediul unui cablu USB compatibil.

2. Pe computer, deschideți un manager de fișiere, cum ar fi Windows Explorer sau Finder și navigați la telefonul dvs.
Telefonul dvs. este afișat în lista de dispozitive portabile cu numele de Windows Phone. Pentru a vedea folderele din telefon, faceți dublu clic pe numele telefonului. Există foldere separate pentru documente, muzică, fotografii, tonuri de apel și înregistrări video.

3. Trageți și plasați elemente de pe telefon pe computer sau de pe computer pe telefon." - SURSA :
http://www.nokia.com/......rguidance/

Toate cele bune.

| DaKKaR21 explică (pentru bursuc001):

Multumesc mult!

| bursuc001 a răspuns (pentru DaKKaR21):

Cu plăcere!

O seară frumoasă.

| sweety9825 a răspuns:

Si mie mi s.a intamplat, dar mi.am luat cititor de carduri si totul s.a rezolvatwinking