| rapon a întrebat:

Sall am si eu un Samsung galaxy 550 si de o saptamana nu stiu dar incepe sa se descarce mai repede in 2 zile chiar daca nu il folosesc si a ajuns sa se descarce in cateva ore iar inainte se descarca la 6-7 zile daca nu il foloseam foarte mult, oare e de la net, ce e de facut?

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Poate fi şi de la net, depinde de când îl ai...

Poate e "dusă" bateria, ori poate încărcătorul are un defect şi NU mai încarcă cât/cum trebuie.

| Becali007 a răspuns:

Si netul ii o problema daca il folosesti mult, plus daca ai multe aplicatii si jocuri pe el consuma fara sa umbli pe ele... in special telefoanele care are softul Android, Windows Phone, Simbian, etc, nu rezista foarte mult timp bateria, si pe timp ce trece tot scade din viata unei baterii, depinde si de cat timp il ai, sau mai bine zis de cand s-o fabricat telefonulwinking

| yonutzmafia a răspuns:

Ca sa nu se mai descarce bateria asa de repede cum spui u aplica tema lui originala! asa mi s-a intamplat si miewinking happy