| Georgeasd a întrebat:

am un telefon Sony Ericsson Xperia X8 si l-am desfacut, am deconectat totul apoi cand l-am asamblat la loc am vazut ca nu se mai deschide ci doar vibreaza ca de obicei si se aprinde putin ledul verde putin ca de obicei da n apare nimic pe ecran, stiu ca placa de baza a telefonului nu est stricata pentru ca am probato pe telefonul fratelui meu.Va rog daca se poate sa imi spuneti ce e de facut ca sa il repar.

2 răspunsuri:
| DJMikeGMC a răspuns:

Incearca sa vezi daca ai pus bine mufa de la ecran vezi sa fie cat mai bine ca altfel asta e problema navea de ce sa se strice

| PDI a răspuns:

Poi poate ti s-o fi dus ecranul.Dar totusi de ce l-ai desfacut era stricat sau ce? Mai bine il duceai la un Service si plateai cu mult mai putin asta ti-o zic din proprie experientatongue.Ecranul s-a dus la el mai mult ca sigur.Bafta