| Hirom a întrebat:

Azi la scoala am scapat din buzunar un galaxi SII si nu mai imi merge ecranu! cand mi se porneste telefonul imi apare pe ecran ceva ca si cum nu are semnal... ce trebuie sa fac?
Vreau un raspuns rapid ce trebuie sa fac si daca e cazul si cat costa sa fac reparatie
PS: am garantie la el

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În situaţia în care spui că AI garanţie, îl duci la Service-ul care îţi asigură garanţia ( sau la magazinul de unde l-ai cumpărat )!

Şi, ar fi BINE să NU le spui că l-ai scăpat din buzunar!
Altfel, ADIO garanţie!

Toate cele bune.

| Hirom explică (pentru bursuc001):

Cam cat dureaza sa il faca? Si daca am garantie nu costa nimic nu?

| bursuc001 a răspuns (pentru Hirom):

Durata reparaţiei depinde de volumul de lucru al Service-ului.

NU ar trebui să te coste nimic DACĂ nu le spui că l-ai scăpat pe jos.
Dacă "te dai de gol", atunci va trebui să plăteşti costul reparaţiei.

| Hirom explică (pentru bursuc001):

Multumescwinking Meriti Funda!

| bursuc001 a răspuns (pentru Hirom):

Cu plăcere!

Mersi şi eu pentru fundiţă.

O seară frumoasă.

7 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Du-l la garantie e foarte simplu si gratis da nu le scpune ca ti-a scapat ca o sa zica ca e vina ta, zi ca...

| Verdant a răspuns:

Daca e in garantie du-te la Service cu el. Daca spui ca ti-a scapat, poti deja sa iti pregatesti banii pentru altu'.

| cumvacumvacumvacumva a răspuns:

Poti intreba la magazinul de unde l-ai cumparat si daca nu lucreaza ecranul trebuie de schimbat. Am avut si eu asa pronlema si nu arata ecranul si l-am schimbat