| niculaevlad00 a întrebat:

Salut!
A vandut cineva vreun telefon pe site-ul Yzzy?
Am incercat sa vand si din cate observ, abia dupa ce ajunge la ei telefonul iti vor cere datele bancare pentru a-ti trimite banii, ceea ce mi se pare putin dubios.
Voi ce experiente ati avut cu vandutul telefoanelor la ei?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mi se pare normal sa iti dea banii dupa ce il evalueaza...

| niculaevlad00 explică (pentru suntserios):

Nu era vorba de asta. E clar ca imi dau banii dupa ce il evalueaza. Era vorba despre procesul in sine. La Flip, adaugi contul bancar inainte sa trimiti telefonul, aici dupa ce trimiti telefonul te contacteaza ei candva si iti cer contul, ceea ce mi se pare putin ciudat. Si voiam sa aflu daca cineva a vandut pana acum prin ei.

| denisTiky a răspuns:

Nu am mai auzit de ei pana acum, dar iti pot recomanda un alt site care zic eu ca e mai de incredere: flip.ro
Nu mai stiu daca iti cer datele bancare inainte sau dupa ce ajunge telefonul la ei, dar oricum banii nu ii vezi pana cand nu vad ei telefonul si il estimeaza, iar daca nu iti convine ti-l trimite inapoi.