| simina96 a întrebat:

Acum cateva minute am primit un sms care se presupune ca ar fi de la WhatsApp, cu un cod de verificare pentru a activa contul. Eu nu detin un cont si nici nu am solicitat sa mi se trimita mesajul respectiv. Acum intrebarea mea este: cineva a introdus numarul meu din greseala pentru a-si face un cont sau respectiva persoana doreste sa creeze un cont fals cu numarul meu de telefon pentru a se da drept mine? Este posibil asa ceva? Eu habar n-am cum functioneaza aplicatia asta si nici nu ma intereseaza sa-mi fac cont. Poate ca sunt eu paranoica, dar chiar nu stiu ce sa cred. Voua vi s-a mai intamplat?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In acest caz nu te priveste.
Sterge SMS-ul, sa nu ocupe loc in memoria telefonului. happy

| FreddieM a răspuns:

Ambele variante sunt posibile, ori a tastat numarul tau din greseala, ori e vorba de cineva care il stia si a facut o incercare.
Nu te alarma deloc, e imposibil sa activeze whatsappul fara acel cod pe care l-ai primit prin sms.
Pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil cineva și-a făcut cineva cont și a greșit o cifră, sau mai multe. Nu cred că ar fi făcut-o intenționat. Nu e cazul să te alarmezi. E o aplicație foarte bună, ai putea s-o folosești si tu.winking

| InvatamProgramare a răspuns:

Ignora mesajul, pribabil cineva a scris gresit numarul de telefon.

| GabiNoS a răspuns:

Ignora mesajul