| Aoxkajcjw a întrebat:

Salut, am un telefon pe care nu l-am folosit de mult timp si am decis azi sa il folosesc. Faza naspa e ca nu mai stiu parola de la un cont si contul ala avea verificare cu 2 pasi si am dat ca mi-am uitat parola. Am introdus codul de securitate si am apasat sa imi trimita un gmail cu un cod si a aratat ca s-a trimis, dar eu nu am primit nimic si nu pot folosi telefonul, nu pot da update la nimic ca imi da ca eroare incontinuu cu "este necesară autentificarea.Trebuie sa te conectezi la contul google"ce pot face?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

1. Pune inapoi cartela SIM veche, cu numarul la care au fost asociate conturile tale
2. In toate conturile problema (dar primordial pe Google si pe e-mail-ul tau) trece SI numarul tau nou!
3. Schimbi inapoi cartela SIM din telefon la ceea noua si te autentifici. Astfel vei putea citi /folosi codul de deblocare primit.

| Brizbriz a răspuns:

Il resoftezi
e clar ca nici email-ul nu il mai stii

| Aoxkajcjw explică (pentru Brizbriz):

Am emailu o data ce am zis ca am pus codu de securitate...am si acces la gmailu respectiv si la yahoo

| Brizbriz a răspuns (pentru Aoxkajcjw):

Dar nu primesti nici un email... deci (asadar si D'AIA) poate ca NU ai email-ul care iti TREBE'

| Aoxkajcjw explică (pentru Brizbriz):

Il am emailu...e in acelasi telefon

| Brizbriz a răspuns (pentru Aoxkajcjw):

Hai sa te cred, dar intrebare de minim bun simt de la obraz:
cand iti trimite email-ul, telefonul are net?!? (adica i-ai configurat wifi, 4g, etc.) daca nu... CUM DRACU' vrei sa trimita email?!?

| Aoxkajcjw explică (pentru Brizbriz):

Normal ca are wifi...nu ai cum sa ajungi in punctul in care sa iti trimita ei verificare si in punctu in care bagi codu de securitate fara wifi

| Brizbriz a răspuns (pentru Aoxkajcjw):

Atunci nu stiu, asta era ultima idee
inseamna ca telefonul e asa de vechi, ca foloseste un sistem de email care ori nu mai exista, ori e rejectat

solutia e, ori la un service, poate, poate, ori sniffere de wifi, dar sunt crima si pedeapsa de setat si scos ceva folositor