| ChiukiuHamsler a întrebat:

Acum cateva minute un prieten a raspuns la un numar de telefon,, 03... ,, si i-au luat toate minutele, tinand cont ca el este pe Telekom si cu abonament. Va rog URGENT

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si noi ce sa ii facem daca raspunde la toate numerele suspecte?

Bula
| Bula a răspuns:

Iarasi povesti vanatoresti...

Daca te suna cineva NU se taxeaza, NU "se iau minute" etc.
Doar atunci esti taxat cand esti sunat, daca esti in afara tarii, in roaming, si nu mai ai minute de roaming.

Daca prietenul tau este ABONAT, atunci nu i se iau minutele, ci primeste pe factura suprataxa de platit.

Restul sunt povesti...

| xerxes1 a răspuns:

Si de ce nu dai numarul?

| ChiukiuHamsler explică (pentru xerxes1):

Nu cred ca are o importanta numarul.

| xerxes1 a răspuns (pentru ChiukiuHamsler):

Daca prietenul tau este "gamer" ca tine, isi merita soarta.
Cum naiba sa nu aiba importanta numarul?

| Staif a răspuns:

Urgent, ce?!
De zile intregi se discuta aici despre numere suspecte, numere la care nu ar trebui sa raspunzi. Ne zici ca numarul "nu are importanta". Ba are, daca vrei sa-i avertizezi si pe altii. Si tu, ce doresti de fapt? Minutele, nu se mai primesc inapoi. Vezi sa nu aiba si cost suplimentar.