| Daniel223 a întrebat:

Salut, acum cateva zile mi-am luat o mare teapa cu un Samsung galaxy s2. Am venit acasa, l-am bagat la incarcat si am observat ca telefonul nu se deschide decat daca are conectat incarcatorul, in lipsa acestuia imi da o eroare de atentionare cu baterie goala, semnul exclamarii pe fundal galben si un termometru cu indicator rosu, gen temperatura ridicata a baterie. Am scos bateria din el, am infipt cutitul in ea, am creat o usoara incizie, am aruncat-o. Am dat comanda de baterie nou si originala de pe un site cunoscut, degeaba, tot la fel face si cu bateria cea nou. Am instalat android 2.3.6 cu Odin, degeaba tot la fel face. Acum mai nou nici calculatorul nu-l mai vede(deja l-am testat cu 2 cabluri), Programul KIES de la Samsung imi spune ca trebuie sa debifez de la aplicatii-dezvoltare-depanare usb, cand vreau sa debifez imi spune ca este conectat cablul desi acesta nu este. Intr-un final telefonul imi da mega eroare: WARNING, A custom OS can cause critical problems in phone and installed applications, bla bla bla, Eu cred ca telefonul are o problema fizica. Voi ce spuneti?

5 răspunsuri:
| Daniel223 explică:

Nu are garantie!

| Daniel223 explică:

De la o tipa pe care cheama Madalina, asta e. Am fost azi la Samsung la service, m-a costat 150lei reparatia, a fost schimbata partea de incarcare cu modulele aferenta, kernel si firware si acum merge telefonul ca nou. Multumesc de raspunsuri.

| antonio20 a răspuns:

Eu dupa parerea mea iti spun ca ai luat o mare TZEAPA!
Ointrebare... De unde ai cumparat telefonul?