| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am achizitionat de la un amanet cu un iPhone SE 2020, acesta are garantie limitata de 1 an valabila pana la 27.12. 2022 din ce arata in setari, practic e ca nou. Din ce vad pe cutie, telefonul a fost cumparat din UK. Daca o sa am nevoie (sper sa nu) de garantie se poate repara si in Romania intr-un service autorizat Apple?
Pe cutie are un mic tabel cu abrevieri pentru tari europene, printre care este si Romania cu RO.

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu, pentru ca tu nu ai bonul original ca sa demonestrezi ca tu l-ai cumparat din UK.

| oglindasultanului a răspuns:

Numai proprietarul (cel care l-a cumparat de la firma)are dreptul sa foloseasca garantia. Si probabil tu l-ai luat de la hoti...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Normal ca se poate ca ii garantie internationala dar fiind iphone si nu oppo sau xiaomi nu cred ca o sa ai nevoie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am crez ca l ai luat cu tot cu foaia de garantie. nu se poate atunci doar cu bani dar gatantez ca n ai probleme cu colosul Apple