| Xander112 a întrebat:

Salut. Am fost la mare si din neatentie am scapat telefonul in apa (Motorola G9 Play). L-am inchis imediat si l-am pus "la uscat" 2 zile, dar nu mai porneste din pacate (nici cu incarcatorul). M-am uitat la cateva tutoriale, l-am desfacut singur si i-am masurat bateria cu un multimetru. Acesta arata 2.63V, iar bateria este de 3.8V. L-am curatat bineinteles cu alcool izipropilic, dar tot nu vrea... nici macar un semn. Cand ii conectez incarcatorul, la mufa bateriei imi arata 5.01V, iar cand il deconectez, 0V. Daca schimb bateria sunt sanse sa o ia? Totusi de ce nu da niciun semn daca il bag la incarcat?

Răspuns Câştigător
| Brizbriz a răspuns:

"în 20 Iulie | Xander112 explică (pentru redwarrior27):
Nu prea am bani din pacate..."

NU exista alta solutie, eu am avut un iphone 4 scapat in cada... pana nu am mers la service unde l-au curatat cu ultrasunete si bai in ulei, NU POATE FIZIC SA IASA TOATA APA

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Incarca separat bateria, dupa care incearca din nou sa pornesti telefonul.

| ReddY25 a răspuns:

Nu incerci la un GSM?

| Xander112 explică (pentru ReddY25):

Nu prea am bani din pacate...

| Brizbriz a răspuns (pentru Xander112):

"în 20 Iulie | Xander112 explică (pentru redwarrior27):
Nu prea am bani din pacate..."

NU exista alta solutie, eu am avut un iphone 4 scapat in cada... pana nu am mers la service unde l-au curatat cu ultrasunete si bai in ulei, NU POATE FIZIC SA IASA TOATA APA

| MihaiSpeedster a răspuns:

Am pățit cu iPhone. Dupa 3 zile nu pornea. Am luat altul identic. Peste câteva luni, pur și simplu din curiozitate l-am pus la încărcat, și …. Surprizăăă! A pornit. Nu se mai conecta la rețea, dar am putut să descarc toate pozele și ce mai aveam.