| AcelasiDarNuMereu a întrebat:

Salut.
Am iPhone 11 si în curand o sa mi-l schimb pe 14. Dar as vrea sa stiu va rog, cum sa fac sa îmi transfer toate conversatiile de pe WhatsApp pe viitorul telefon? Pentru ca tin minte cand mi-am bagat contul pe un android, nu mi-a copiat si conversatiile. Oare cum se procedeaza?

5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Nu stiu de ce pastrezi conversatii pe telefon, eu le sterg aproape zilnic, nu vad pentru ce unia tin atitea chestii prin telefoane.

Dar daca tii neaparat, prin icloud se pot transfera, pui totul ce ai acum pe asta 11 in icloud, sau atunci inainte sa cumperi pe ala 14, poate intre timp mai faci ceva poze, conversatii etc, deci faci atunci operatia asta de transfer, cand ai ambele telefoane in fata.

Urci tot ce ai in iphone 11, in icloud, apoi muti cartela pe 14, intri in icloud cu noul telefon si se transfera tot ce ai in iclod pe noul telefon.
Daca nu stii cum se face, poti cauta pe Youtube si iti arata video pas cu pas, sau te ajuta cei de la magazinul de unde cumperi pe asta nou.

| AcelasiDarNuMereu explică (pentru relian):

Mersi, o sa încerc

| AcelasiDarNuMereu explică (pentru relian):

Nu ma lasa sa-ti dau funda, habar nu am de ce

| relian a răspuns (pentru AcelasiDarNuMereu):

Stai linistit, nu raspund sa mi se dea ceva. Daca stiu ceva si este corect impartasesc cu alti oameni.Eu am iphone si asa am facut, asa am transferat datele de pe un telefon pe altul, doar ca nu mai tiu minte exact pas cu pas, desi mai totul se face automat.Stiu ca odata mi-au facut cei de la magazinul Apple, de fapt mai mereu aia voiau sa imi faca ei, sa ma ajute, pentru ca tot timpul am cumparat telefoanele de la magazinele lor.
In RO banui ca te ajuta si cei care vind aceszte telefoane, nu vad de ce nu ar ajuta clientu, trebuie doar sa intrebi tu.

| DanRaul77 a răspuns:

La iphone se copiaza tot cand faci imperecherea aia