| misu2315 a întrebat:

Am la telefon Micro SD de 8GB si vreau sa mut ceva aplicatii pe el dar cand le mut si ma uit la cat spatiu mai are cardul imi arate ca e plin. La informatie aplicatiie imi arata asa:
Total.1, 99Gb
Aplicatie.25,61MO
Date...1,91Gb
Aplicatie card SD...55, 09MO
Date card SD... 160KO

2 răspunsuri:
| danny1996 a răspuns:

Sunt 2 optiuni :
1. cardul acela nu e de 8 gb
2. Cardul ala cand l-ai cumparat nu l-ai formatat si e posibil ca restul de 6 gb sa nu fie recunoscuti. Eu recomand sa iti muti toate datele personale pe un pc sau ceva si datele de la aplicatii in telefon si sa-l formatezi. Nu sunt singur daca o sa-ti rezolve problema dar merita incercat

| misu2315 explică (pentru danny1996):

8 Gb scrie pe el si cand ma duc la setari-spatiu de stocare imi zice ca mai sunt 7.21/7.21 (care nu sunt 8GB dar sincer nu am vazut card de fix 8GB) Si cum aplicatie e de 1.21 Gb ar trebui sa arate mai putin nu? In + telefonul e nou nout (la fel si cardul) si nu am poze pe el. etc