| teodor14 a întrebat:

Am o intrebare. Am in telefon un card SD de 2 GB. Vreau sa downloadez un joc din Google Play de 550 de MB. In telefon nu mai am memorie suficienta. Si se intrerupe mereu. Deci... cum as putea sa ii dau sa se downloadeze pe card?
Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| CryShiAtat a răspuns:

Poţi descărca ..mobogenie" este un program prin care descarci aplicaţii/jocuri/poze/muzică şi chiar vidoeclipuri de pe youtube în calculator şi îşi vor apărea în telefon. Trebuie să ai cablu USB pentru ca acest lucru să funcţioneze. Şi este o secţie cu telefonul tău unde ai aplicaţiile tale, le marcjezi şi dai Move to SD card. Dacă alegi să descarci programul trimite-mi un mesaj şi îţi voi explica mai detaliat.
Sper că te-am ajutat! :*

| RSfan a răspuns:

Mergi in setari, la stocare, si acolo, la manager memorie bifeaza external sd; apoi telefonul o sa reporneasca si o sa ito intre totu pe card

| teodor14 explică (pentru RSfan):

Am facut asta... nu s-a restartat. Si nu stiu daca s-a mutat ceva.