| Adrian71782ib a întrebat:

Salut, am și eu o întrebare, dacă ma puteți ajuta va rog frumos. Eu sunt in Franța, am un iPhone 12, mi-am cumpărat o cartela Réglomobile și îmi zice niciun serviciu am iOS 16.1 ce as putea sa fac? Dacă bag alta cartela Réglo merge dar cu asta nu merge, dar in alte telefoane merge cartela aceasta, numai la mine in telefon nu funcționează, zice niciun serviciu.

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

O fi telefonul blocat intr-o retea, trebuie sa stii care, apoi cumperi cartela de la acea companie si o sa functioneze.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca telefonul este codat pe Romania, nu ai cum sa il deblochezi si sa-l faci sa functioneze cu alte cartele, pana nu se achita plata completa a contarctului sa poata telefonul sa fie eliberat.

| doctorandus a răspuns:

Nu stiu mestere. De mobile codate in UE n-am mai auzit in ultimii zece ani.

| Wr3nch a răspuns:

Mergi la un magazi reglo si te sfatuiesc ei ce sa faci.