| revers1 a întrebat:

Am si eu o întrebare in legatura cu whatsapp.
Am un Samsung s4 am instalat whatsapp dar îmi apar doar doi prieteni nu stiu cum sa mai adaug si altii.
Din cate am înteles eu dintr-un tutorial ar trebui sa apara automat toti din agenda care au aplicatia instalata dar nu mi-a aparut...stiu persoanele care au aplicatia istalata pe telefon dar nu stiu cum sa-i adaug ca automat nu a, aparut

3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Ca sa adaugi un numar, acel numar trebuie sa existe in contacte. Pentru ca whatsappul este pe internet si merge in toata lumea, ai nevoie de numarul cu prefixul tarii ca sa poata fi "vazut" de whatsapp.

| revers1 explică:

Numarul este cu prefix in agenda pentru o idee http://i59.tinypic.com/6z6dfr.jpg

| Obertinschi_Larisa_1997 a răspuns:

La mine tot ce trebuie să fac e să intru pe Wapp, sa dau pe pătrățelul ăla de lângă buton și să dau reîmprospătare. Dacă nu funcționează, încearcă să adaugi prefixul la contacte.