| Alecs9816 a întrebat:

Am si eu un s6 edge plus achzitionat de pe olx. Totul merge perfect dar datele mobile setate pe 2g merg. Cand le pun pe 2g/3g/lte ia tot 2g si cand pun numai 3g nu functioneaza. Practic pica semnalul. Cum as putea sa rezolv? Nu am garantie

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la un centru de reparat telefoane sa vada ei daca este ceva defect.
Din pacate, asta se intampla cand cumperi second hand fara sa vezi produsul, risti si uneori pierzi.

| darrio2007 a răspuns:

De ce crezi ca l-a vandut ala de pe OLX? Du-l tu la reparat ca ala si-a luat banii pe el. De-asta nu cumpar sh-uri.

Bula
| Bula a răspuns:

Este posibil ca, in zona ta sa ai semnal slab in benzile 3G, iar in acest caz telefonul comuta pe 2G.

Daca in acelasi loc, alte telefoane functioneaza bine cu 3G, atunci trebuie dus la un service.

| Alecs9816 explică (pentru Bula):

Nu cred pentru ca stau in Bucuresti si pe iph 6 merge perfect. Posibil sa fie cartela mai incerc

| anonimg a răspuns:

Bula are dreptate. Poate nu ai semnal 3g in zona aceea. Verifica daca telefonul merge pe 3g in centrul unui oras. Doar dacă nu merge in centrul orașului, doar atunci se poate spune că telefonul este defect.

| Pool77 a răspuns:

Probabil e de la telefon, sau de la SIM.