| BodoGenn a întrebat:

Salut,am si eu un Samsung galaxy s3 si vreau sa fac poza la el adica cand fac sa se vada telefonul...si nu stiu ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| MariusS71 a răspuns:

Ei bine, exista mai multe posibilitati, si anume:
folosind combinatia Home Button si Power Button (apasati pe ele in acelasi timp).
folosind combinatia Power Button si Volume Down Button (apasati pe ele in acelasi timp).
pentru Android ICS sau JB, este posibil si printr-o simpla trecere a palmei peste ecran. Trebuie doar sa activati aceasta optiune din Setari -> Miscare -> Glis. cu palma pentru. captura. Palma trebuie sa atinga ecranul, deci treceti cu dosul palmei usor peste ecran de la dreapta la stanga sau de la stanga la dreapta.
folosind o aplicatie ce poate face asta (exista o gramada) din Google Play: :link:https://play.google.com/store/search?q=screenshot&c=apps

3 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Pentru a face "printscreen" trebuie să apeşi simultan butoanele "home" şi "power" sau butoanele "home" şi "volume down".
O zi bună.

| Golanash87 a răspuns:

S3-ul are 2 camere, frontal si spate...si in oglinda cred ca reusesti

| andreea15121 a răspuns:

Eu am un Samsung Galaxy Y (Young).Nu stiu daca e la fel si la tine, dar la telefonul meu trebuie sa fac asa:
1.Tin apasat pe butonul acasa
2.In timp ce tin apasat butonul acasa apas butonul de blocare a ecranului
3.Ii dau drumul butonului de blocare a ecranului dupa aproximativ 2-3 secunde
4. Dupa ce i-am dat drumul butonului de blocare dau drumul si butonului acasa.
Eu asa fac. happy
Funda? happy