| ady18 a întrebat:

Salut, am si eu un telefon wx306 ( Pe butoane), acum daca telefonul meu cu Android trebuie dus la reparat am decis sa-l folosesc pe asta, am bagat cartela in el totul frumos am 600 mb de date mobile iar cand am dat pe browser sau Facebook cu ce vien preinstalat nu se conecteaza, din ce cauza poate fi si cum pot remedia?

1 răspuns:
| Neacsu_Catalin_Marian_1990 a răspuns:

Vezi daca ai instalat corect setarile de internet de obicei cartelele care sunt acum au 4g si nu sunt compatibile cu telefoanele vechi. Verifica setarile de internet inca odata si vezi daca ai configurat corect punctul de acces internet din setarile telefonului.