| andreyy96 a întrebat:

Am un Allview p5 quad si de cateva zile numai merge sa fac poze, sa filmez. Intru in camera, focalizeaza, arata ca face poze dar poza nu-mi apare. Iar unele aplicatii nu se deschid.
Am incercat sa-l resetez, i-am facut si update la soft...nimic.
Nici nu stiu cum sa verific garantia, telefonul l-am luat nou ( fara factura ) cutia era sigilata si garantia nescrisa...

7 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Un hard reset s-ar putea sa-l repare, telefonul se stinge si se aprinde simultan cu tasta de pornire+tasta de volum max si se cauta factori reset(Acest proces iti va sterge tot de pe telefon)
Daca nu te descurci cauta pe net Allview P5 Quad Hard reset.

| andreyy96 explică (pentru stlucian):

I-am dat, acum sa speram ca merge happy

| express11 a răspuns:

Garantia este bonul de casa.

| express11 a răspuns (pentru express11):

Aha.scuze.l-ai luat de la altcineva...

| vLooM a răspuns:

Du-te de unde l-ai luat!
Cum sa iei un telefon fara garantie? trebuia sa fii atent si sa le zici vreau factura si garantie, vezi poate ti-ai luat teapa... cel mai bine te duci la iei poate face ceva aia.

| andreyy96 explică (pentru vLooM):

Il am de un an... nu l-am luat de la vreun magazin... era un tip care-l vindea mai ieftin, telefonul` a mers eram chiar foarte multumit de el

| vLooM a răspuns (pentru andreyy96):

Nu stiu ce sa zic... mai bine te duci la cosm.ote, oran.ge si le zici ce nu merge si ti-l face... da trebuie sa dai niste bani nu stiu exact cat, dar dupa mine zic pana in 100-150 lei, alta varianta nu este.