| GrigoreIonut55 a întrebat:

Am un HTC Desire 310 si de cateva zile cand incerc sa-l aprind imi arata logo-ul de la HTC si ramane blocat. Am inteles ca e o problema cu software-ul. Intrebarea mea este daca pot sa-l resoftez acasa, daca da, dati-mi un program pentru resoftat si un soft pentru acest model de telefon.

Răspuns Câştigător
| ioanoanea15 a răspuns:

Daca reusesti sa intri in in modul download atunci ai putea sa iti reinstalezi firmwearul si sa-ti salvezi telefonul. Daca nu poti intra in in modul download atunci doar un usb JIG sau un JTAG ti-l mai pot salva.
Dar daca doar ti s-a dus softul si nu este brickuit atunci cel mai probabil il poti repara din modul download flashuind softwearul cu un program de flashuit.

1 răspuns:
| untu a răspuns:

Nu poti pentru ca trebuie dus la un service-ul autorizat pentru resoftari si in afara de resoftari mai trebuie facut si altceva, mai ales si niste verificari! Numai specialisti pot sa fac asta!