| Harasaky a întrebat:

Salut am un iphone 3 GS de 5 ani stiu ca este cam vechi si toata lumea mi-a spus sa il schimb dar imi place prea mult laughing
Problema mea cu el este ca a inceput sa faca fite se inchide mai mereu sau daca nu se inchide cand vreau sa il deblochez si apas pe butonul power apare dintr-o data ecranul alb dupa astept 1 min se inchide dupa apas iar butonul de power si isi revine vreau sa stiu daca am probleme cu softul sau cu piesele mentionez ca am ios 6.1.3 cu cydia

Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Daca i-ai pus softul si nu merge inseamna ca e ceva din interior si nu prea cred ca merge reparat, acum n-ai decat sa iti iei alt telefon. Am avut si eu 3gs si a tinut foarte mult, dar l-am schimbat demult din cauza camerei.

4 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Sunt probleme cu softul, trebuie resoftat telefonul.

| Harasaky explică (pentru RobertMoon):

Esti sigur eu mi-am aproape deschis carcasa la el si s-a aprins pentru o secunda a aratat logou Apple dupa iar white screen si s-a inchis

| RobertMoon a răspuns (pentru Harasaky):

Daca nu l-ai scapat inainte sa faca asta inseamna ca e softul.

| Harasaky explică (pentru RobertMoon):

Mda i-am facut softul si tot face asa acuma chiar nu se mai deschide deloc arata ca nu mai am baterie il bag la incarcat arata ca se incraca se stinge ecranul iar cand apas pe butonul de power nu se aprinde ce sa fac?