| anonim_4396 a întrebat:

Salut am un iphone3g cu versiune ios 2.0.2 ma ajutati plz sa fac update ca din itunes nu mere sa fac la 4.2.1

Un tuturial ceva nu stiu/ sa descarc alta versiune itunes? chestii de genu asta

2 răspunsuri:
| xAlly a răspuns:

Pe iTunes nu merge sa faci update decat la ultimul iOs aparut. Totusi, de cand ai luat iPhone-ul nu i-ai facut prea multe update-uri daca a ramas la 2.0.2. Intra aici si download-ul pentru iOs 4.3 pentru iPhone 3gs va incepe automat : http://appldnld.apple.com/......store.ipsw

| introduaicinumele a răspuns:

IPhone-urile mai vechi incep deja sa nu mai aiba suport tehnic pentru ca nu se mai fabrica, foarte putini le mai cumpara. Prin intermediul iTunes nu mai poti face nici un update la acel telefon, iar prin alte variante poate il strici.