| FlorinBlondu a întrebat:

Salut am un laptop, Asus, 4gbram ddr3, i5 430m, radeon 5470 hd, 300 hdd, problema e in felul urmator.Am w10 pe el si cand scriu cateodata nu imi scrie o litera adica ar avea o mica intrerupere(tastatura merge bine) Sa ii bag un windows mai vechi gen 7, 8?

Răspuns Câştigător
| PoorBunny a răspuns:

Windows 10 are in general probleme si buguri!

Uite aici cateva cauze :

-Instaleaza un antivirus, si asigurate sa nu ai ceva virusi.
-Daca ai o singura partitie pe care ai si windows-ul si alte lucruri instalate reinstaleaza windows-ul 10 si baga 2 partitii (una de 150 gb pentru windows si una de 150 gb pentru aplicatii) sau cum vrei tu.
-Apasa tasta de la windows + R si scrie in casuta prefetch, apasa enter si sterge tot ce este acolo!

Daca nu te ajuta cu nimic lucrurile de mai sus incearca sa instalezi cu alta versiune de windows 10.
Daca nu merge nici asa asigurate sa nu ai ceva stricat la pc.
Iar daca nu merge nici asa poti sa te muti pe windows 7 (Nu iti recomand windows 8 deoarece are si mai multe buguri)

| FlorinBlondu explică (pentru PoorBunny):

Am luat un advance system care am curatat tot si a disparut tot, multumesc pentru sfat ^^

| FlorinBlondu explică (pentru FlorinBlondu):

Salut a revenit problema. Nu stiu sigur care e treaba... Dupa o perioada de timp (2-3 ore) isi revine. Cand ma joc nu am lag spikes sau ceva.Dar cand scriu sau ma folosesc de cursorul de la laptop apare un mic delay