| Gabi001 a întrebat:

Salut.Am un s3 si nu stiu de ce incarca foarte greu telefonul.Am luat aplicatia aia sa vad cu cand amperi se ia de la incarcator si se ia cu 999 adica normal dar incarca greu dc? Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| sosostore a răspuns:

E posibil sa fie stricata bateria sau mufa pe interior, incearca sa il cureti putin si sa il sufli. daca nu merge nici asa cred ca trebuie sa il duci la un service de telefoane.

11 răspunsuri:
| thezbx a răspuns:

Incearca sa il pui pe airplane mode cand il incarci

| sosostore a răspuns:

Folosesti incarcatorul original al tabletei?

| sosostore a răspuns (pentru sosostore):

Telefon scuze

| Gabi001 explică (pentru sosostore):

Da

| Gabi001 explică (pentru sosostore):

Iar la pc nu se incarca deloc, deloc se conecteaza la pc si arata ca sar incarca dar ramance 20% sau cat are bateria, nu urca.

| Gabi001 explică (pentru sosostore):

Bateria nu e ca am incercat la alt telefon si se incarca perect dar la mine se incarca greu nu e nici incarcatorul stiu sigur.

| sosostore a răspuns (pentru Gabi001):

Atunci este mufa stricata sau litele alea de la baterie. Incearca sa incarci bateria full in alt telefon si vezi daca te tine bateria. Daca te tine inseamna ca nu sunt litele de la bateria ci ai o problema la mufa de incarcare. Daca e asa trebuie sa mergi cu el la un sediu si sa le explici ce se intampla.

| Gabi001 explică (pentru sosostore):

Am cumparat o husa din silicon si acum merge perge incarca fara nici o problema repede, daca ii dau husa din silicon cred ca iar face figur, e bine ca sa rezolvar doar cu husa.

| sosostore a răspuns (pentru Gabi001):

Inseamna ca e mufa de vina, e bine ca acum merge, Multumesc pentru funda.

| Gabi001 explică (pentru sosostore):

Cu placere si multumesc de sfat.

| sosostore a răspuns (pentru Gabi001):

E posibil sa fie stricata bateria sau mufa pe interior, incearca sa il cureti putin si sa il sufli. daca nu merge nici asa cred ca trebuie sa il duci la un service de telefoane.